در این قسمت به طرح‌های کاغذ دیواری میپردازیم،

به نقل از چیدانه:جوهرها در همه جای زندگی ما پیدا می شوند زیرا به انواع گوناگون از آن ها استفاده می کنیم. خودکار، روان نویس، ماژیک و ... در خانه، محل کار، مدرسه و خلاصه همه جا حضور دارند و طبیعی است که به جایی کشیده و یا به قول معروف جوهر پس بدهند. معمولا همه فکر می کنند که این لکه ها راهی برای پاک شدن ندارند و همیشه باقی می مانند، اما این موضوع کاملا اشتباه بوده و به انتخاب روش درست می توان آن ها را از روی انواع لباس، کیف و مبلمان پاک کرد. تنها نکته ای که باید بدانید این است که نوع پارچه نوع لکه جوهر ار به خوبی بشناسید. این مقاله راه هایی ساده برای از بین بردن لکه جوهر را به شما آموزش می دهد.

از بین بردن لکه جوهر


قبل از این که برای پاک کردن لکه جوهر اقدامی کنید، ابتدا باید تعیین نمایید که با چه نوع چرم و چه نوع جوهری درگیر هستید. اگر با یک چرم جیر روبه رو هستید بهتر است از این روش استفاده نکنید و آن را به یک خشک شویی متخصص بسپارید. اما اگر با یک چرم طبیعی صاف، پوست مصنوعی و چرم وینیل سروکار دارید می توانید این روش را امتحان کنید. جوهر خودکار، روان نویس و ماژیک وایت برد نیز با این روش قابل پاک شدن هستند.
ایزوپروپیل الکل یکی از بهترین مواد برای رفه لکه جوهر است. برای انجام این کار بر روی لباس های چرمی، کیف ها و مبلمان چرم باید ابتدا پارچه نخی یا پنبه ای سفید رنگی را به الکل آغشته کرده و بر روی لکه بکشید. بهتر است این کار را از کناره های لکه به سمت داخل انجام دهید تا لکه به سایر نقاط لباس پخش نشود. در این مرحله شما باید قادر به مشاهده انتقال جوهر به پنبه یا پارچه سفیدتان باشید. همچنین این کار را تا زمان از بین رفتن کامل لکه تکرار نمایید اما به هیچ عنوان این کار را با فشار زیاد انجام ندهید. اگر احساس کردید که پارچه کاملا رنگی شده آن را با یک پارچه تمیز جدید جایگزین نمایید. اجازه دهید که لباس یا مبلمان کاملا خشک شده و سپس با اسپری چرم آن را اسپری کرده تا نرم و لطیف بماند. اگر چرم شما بسیار خشن بوده و ناصافی زیادی دارد می توانید از پاک کننده جوهر صنعتی استفاده نمایید.

برای ادامه‌ی مقاله به چیدانه مراجعه کنید.